מנצ'סטר יונייטד

כל מה שרצית לדעת על מנצ'סטר יונייטד:
מועדון הכדורגל מנצ'סטר יונייטד (באנגלית: Manchester United Football Club), הידוע בקיצור כמנצ'סטר יונייטד, הוא מועדון כדורגל אנגלי מהעיר מנצ'סטר, המשחק בפרמייר ליג, הליגה הבכירה של הכדורגל באנגליה.
המועדון עורך את משחקי הבית שלו באצטדיון אולד טראפורד, השוכן בעיירה סטרטפורד שבמחוז מנצ'סטר רבתי.
תכולת האצטדיון היא 75,957 צופים, והוא הגדול ביותר מבחינה זו בין אצטדיוני הפרמייר ליג.
המועדון הוקם ב-1878 ונקרא מועדון הכדורגל ניוטון הית' LYR, שינה את שמו למנצ'סטר יונייטד ב-1902 ועבר לשחק באולד טראפורד ב-1910.
ב-1968, תחת הדרכתו של המאמן מאט באזבי, הייתה מנצ'סטר יונייטד לקבוצה האנגלית הראשונה שזוכה בגביע אירופה לאלופות, עשור לאחר האסון האווירי במינכן בו נהרגו שמונה משחקני הקבוצה.
המאמן המצליח ביותר בתולדות הקבוצה הוא הסקוטי סר אלכס פרגוסון, שהוביל את המועדון לזכייה ב-38 תארים מאז החל בתפקידו ב-6 בנובמבר 1986.
מנצ'סטר יונייטד היא אחת מקבוצות הכדורגל האהודות ביותר בעולם‏.
שוויו של המועדון הוערך בכ-3.
17 מיליארד דולר, הגבוה ביותר עבור מועדון ספורט כלשהו ברחבי העולם, פרט לריאל מדריד‏.
ב-1991 החל הונפקה הקבוצה בבורסה לניירות ערך של לונדון, ובמאי 2005 היא נרכשה על ידי מלקולם גלייזר לפי שווי של 800 מיליון לירות שטרלינג‏.
באוגוסט 2012 הונפקה החברה גם בבורסת ניו יורק‏.
בשנת 2010 העריך המגזין פורבס את שווי המועדון ב-1835 מיליון דולר‏.
הקבוצה זכתה ב-20 אליפויות של הליגה האנגלית הבכירה על גלגוליה השונים (יותר מכל מועדון אחר), 20 פעמים במגן הקהילה, 11 פעמים בגביע ה-FA, ו-4 פעמים בגביע הליגה, ומבחינת סך תאריה המקומיים היא הקבוצה המצליחה ביותר בתולדות הכדורגל האנגלי.
בנוסף זכתה הקבוצה 3 פעמים בליגת האלופות פעם אחת באליפות העולם לקבוצות, פעם אחת בגביע הביניבשתי, פעם אחת בסופר קאפ האירופי ופעם אחת בגביע אירופה למחזיקות גביע.


פותר תשחצים ותשבצים עכשיו לאנדרואיד ולאייפון! כל ההגדרות וכל המושגים במקום אחד.

פותר התשחץ פותר התשחצים

נלקח מויקיפדיה

הגדרות נוספות הקשורות למנצ'סטר יונייטד:
ויקיפדיה: שכתוב – ספורט
מנצ'סטר יונייטד
קבוצות כדורגל אנגליות